Muži A: Libiš - Chomutov 1:2 (0:1)

8. kolo podzimní části odehrál náš celek utkání na domácí půdě v této sestavě:

Gabriel – Hromas, Kolísek, Zuskin, Kalaš, - Šobr, Prieložný, Pořízek, Ptáček, - Kubec, Mach

Toto pro nás již více než důležité existenční utkání zahájili naši hráči velmi dobrým nástupem se snahou vstřelit branku a dostat se do vedení. Naše největší bolest – to je neproměňování brankových příležitostí nás však provázela i v tomto utkání. Velkou příležitost ke vstřelení branky měl Martin Šobr, špatně však míč usměrnil hlavou z těsné blízkosti branky. Martin Šobr se dostal ještě jednou k zakončení po našem rozehraném rohu, nebylo však vše provedeno ideálně, včetně zakončení. Ani nadvakrát jsme branku nevstřelili. Soupeř se postupně osměloval a vlastními chybami jsme mu umožnili získávat chvílemi herní převahu. Především zbytečně zahraný roh Hromasem nás stál branku, kterou jsme obdrželi z tohoto rohu z levé strany, když s hlavičkujícím útočníkem Chomutova nikdo neskákal do souboje v prostoru uprostřed branky. I přes naši snahu, několik rohů a propagačních střel jsme tak šli do kabin za stavu 0 : 1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním výsledek otočit, což se v podstatě mohlo podařit. Hráčům nejde vytknout velké nasazení, zrychlení hry a vytvoření si velkého tlaku. Z tohoto tlaku se rodili šance, opět rohy a také přihrávky do pokutového území. Největší vyloženou příležitost nezužitkoval Martin Ptáček, který se již za stavu 1:1 ocitl sám v pokutovém území a svojí levou nohou minul branku. To byla opět velká škoda, jelikož jsme se mohli dostat do vedení se soupeřem, kterého jsme celý druhý poločas jasně přehrávali. Naši vyrovnávací branku vstřelil chvíli před tím Tomáš Mach dorážkou na zadní tyči po výborně zahraném rohu Ptáčkem. I přes výraznou herní převahu ve druhém poločase naše hra trpěla zbytečnými ztrátami míče při zpracování – byl to především Dan Kubec, Tomáš Mach a také v průběhu druhé půle nastoupivší Jirka Křtěn, který vystřídal Martina Šobra. Další, dobře zahraný přímý kop Ptáčkem chytil výborně hostující brankář, který své mužstvo podržel. Z ojedinělého protiútoku hostů se po nedůrazu na naší pravé straně obrany dostal k míči těsně za hranicí pokutového území hostující Boček, který dokázal přelobovat našeho brankáře Jirku Gabriela. I po této vedoucí brance hostů se kluci snažili alespoň o vyrovnání, nedokázali jsme dohrát některé závary v pokutovém území soupeře, protože vždy jsme se pozdě orientovali a pak také pozdě reagovali. Vyrovnávací gól ve výborné pozici měl na hlavě Jenda Prieložný, hlavou však zbytečně přestřelil. V závěru se do útoku přesunuli oba stopeři, souboje tam pro nás dokázal vyhrávat Patrik Zuskin a Ondra Kolísek se dokonce dostal také do dobré šance. S ohledem na brankové příležitosti a velkou převahu ve druhém poločase jsme si prohru nezasloužili, ale pokud nebudeme doma hrát od 1.minuty, tak jako při nástupu do druhého poločasu, budeme vyhrávat jen velmi těžko. Pokud také zklame více hráčů, jako tentokrát již opakovaně Mach, dále Kubec a výrazné zlepšení nepřinesou ani střídající hráč (Křtěn), leží tíha na naší obraně, která odvedla opět kus pořádné práce. Velmi dobře také pracoval ve středové řadě Honza Pořízek a tady víc stále čekáme od Jendy Prieložného. Nezbývá než stále pracovat na proměňování šancí a koncentraci na celých 90 minut. Jirka Gabriel vyřešil ještě ve druhém poločase výborným vyběhnutím samostatný nájezd soupeře, který mohl skóre ještě zvýšit. Do jaké míry mohl lépe reagovat na druhý gól soupeře, zhodnotíme až na tréninku. Pozitivním zjištěním je návrat dalšího hráče do kádru a to Jakuba Bezděka po jeho stáži v USA. Na posledních asi 15 minut střídal slabě hrajícího Macha. Bude na něm, aby se popral o místo v sestavě. Do sestavy se již nedostal také připravený David Fajt.

Petr Pálka

Rubriky:

ROZPIS PODZIM 2016

Fotbalový nábor

Holky, kluci, čtěte:


TVCOM - video

DIVIZE B
DIVIZE B

Libišská Sokolovna 50let

FOTOGRAFIE                VIDEO

Libišská šála

Historické foto

Dnes je

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tělovýchovná jednota Sokol Libiš z.s.

Fotogalerie - Akce ženy

Podpora

Obec Libiš
Obec Libiš

 

Sponzoři

Reklama