Muži A: Libiš - Souš 0:0 (0:1 na pen.)

9. kolo podzimní části odehrál náš celek utkání na domácí půdě v této sestavě:

Lomský – Kalaš, Kolísek, Řepka, Bezděk, - Mach, Prieložný, Pořízek, Ptáček, - Kubec, Křtěn

Výsledkově jsme nezvládli další existenční utkání na domácí půdě a to opět především z důvodů neschopnosti či neumění hráčů vstřelit aspoň jeden gól. Největší příležitosti k tomu měl Dan Kubec, který se do brankových situací alespoň dostal, bohužel je však zbrkle řešil a neproměnil. Chybělo mu více klidu a přehledu v situacích, kdy už má před sebou jen prázdnou bránu. V průběhu utkání nedokázal také využít nabíhající hráče po stranách (Křtěna či Macha) a v soubojích ztratil oproti minulému utkání řadu míčů. Na místo absentujícího Patrika Zuskina nastoupil na jeho post Matěj Řepka a tuto defenzívní roli zvládl společně s Ondrou Kolískem na jedničku. Za bojovnost a stálou koncentraci zaslouží pochvalu i celá obrana v čele s vynikajícím Davidem Lomským, který poprvé v sezóně nastoupil do naší branky a vyřešil s velkým přehledem všechny soupeřovy nebezpečné situace včetně pokutového kopu, který zkušeně již v prvním poločase zneškodnil. Davidem chycená penalta byla povzbuzením pro naše hráče a i ve druhém poločase jsme se dostávali na polovinu soupeře a dostřel jeho branky se snahou utkání rozhodnout. Největší šanci měl již zmiňovaný Dan Kubec, v gólové příležitosti však zklamal. Čím dále více je jasné, že mužstvu chybí hráčská osobnost či osobnosti, které by dokázaly rozhodovat utkání, ve kterých si mužstvo vytváří dobrou herní převahu a situace, které je třeba jen proměnit. Není nám nic platné, že kluci podali dobrý, bojovný a místy i kvalitní výkon, kterým soupeře přehráli v poli (velký kus práce zde odvádí Honza Pořízek), když chybí už jen to koření fotbalu – gólové zakončení. Slabě tentokrát hrajícího Martina Ptáčka vystřídal na posledních cca 20 minut Martin Šobr, který se uvedl alespoň střelecky ze střední vzdálenosti, o což se málo snažíme. Hezkou střelu předvedl také ještě Honza Pořízek, na dobrého brankáře hostí to však nestačilo. V závěru utkání nám chybělo také trochu toho sportovního štěstí, když jsme nechali obránce Souše vykopnout míč z brankové čáry. Stačila rychlejší orientace a důraz na brankové čáře od Tomáše Macha, kterému chyběl krůček. O penaltovém rozstřelu je již trapné se zmiňovat, poněvadž není možné, aby našich 5 hráčů neproměnilo penaltu v situaci, když máme velkou příležitost se konečně takto prosadit. Neproměnili Křtěn, Mach, Prieložný, Pořízek a Kubec, s přehledem proměnili pouze Šobr, Řepka a Kalaš. Ani výborný výkon Davida Lomského v tomto penaltovém rozstřelu (chytil 3 x), tak nestačil na zisk dalšího bodu. Do sestavy nám kromě absentujícího Zuskina chyběl ještě Petr Hromas, zraněný v minulém utkání v Českém Brodě a čekáme také na uzdravení Jardy Škody a Jirky Műllera pro zvýšení konkurence a zkvalitnění naší hry, stejně jako brankáře Vaška Kratochvíla, i když dnes nasadil David Lomský mimořádně vysoko brankářskou laťku, což mužstvo potřebovalo jako sůl.

Petr Pálka

Rubriky:

ROZPIS PODZIM 2016

Fotbalový nábor

Holky, kluci, čtěte:


TVCOM - video

DIVIZE B
DIVIZE B

Libišská Sokolovna 50let

FOTOGRAFIE                VIDEO

Libišská šála

Historické foto

Dnes je

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tělovýchovná jednota Sokol Libiš z.s.

Fotogalerie - Akce ženy

Podpora

Obec Libiš
Obec Libiš

 

Sponzoři

Reklama