Muži A: Český Brod - Libiš 5:2 (2:2)

9. kolo podzimní části odehrál náš divizní celek na půdě SK Český Brod v této sestavě:

Gabriel – Hromas, Kolísek, Zuskin, Kalaš, - Mach, Řepka, Pořízek, Ptáček, - Křtěn, Kubec

Favorizovaný domácí celek začal od 1.minuty aktivně a již v 11.minutě šel do vedení, když naši hráči nedokázali pokrýt hranici pokutového území, odkud vsítili domácí tvrdou, umístěnou střelou hezký gól. Opět chybělo těsné, osobní bránění soupeřova útočníka, stejně jako v minulém domácím utkání s Chomutovem. Našim hráčům ale nechyběla chuť do hry a snažili se využít každou příležitost k protiútokům. Velmi dobře tentokrát doslova bojoval na hrotu Dan Kubec, který také poslal Jirku Křtěna do samostatného úniku na branku domácích. Tuto situaci zvládl Jirka Křtěn s přehledem a umístěnou střelou k tyči srovnal ve 20.minutě na 1:1. Dlouho jsme se však z vyrovnání neradovali, poněvadž stačila ztráta míče ve středu hřiště Matějem Řepkou, na což pozdě a nedostatečně zareagovala naše celá obrana i záloha a domácí po průniku do našeho pokutového území šli ve 30.minutě opět do vedení na 2:1. Naši hráči ale dokázali oplácet stejnou mincí, vytvářeli si tlak do pokutového území, především dobrou hrou Dana Kubece, který vybojoval a podržel řadu míčů a zleva se úspěšně snažil o průniky po straně hřiště Martin Ptáček. Škoda, že některé nadějné situace kazil Tomáš Mach, od kterého stále čekáme lepší hru. Z vytvořeného našeho tlaku se zrodila penaltová situace za ruku domácího obránce v pokutovém území, kterou jinak nám nepřející rozhodčí odpískal a tuto proměnil opět Jirka Křtěn. Naše aktivní hra pokračovala i dále v průběhu 1.půle a mohlo být ještě veseleji, kdyby hlavní rozhodčí nezastavil náš únik do otevřené obrany domácích, neponechal nám jasnou výhodu a nesmyslně (úmyslně?) vrátil hru na naši polovinu. Další výbornou příležitost k ohrožení branky domácích prováhal dlouhým držením míče a jeho ztrátou Dan Kubec, který mohl poslat do dobré situace Jirku Křtěna. Ještě těsně před koncem 1.poločasu musel být střídán pro zranění Honza Pořízek, kterého nahradil Jenda Prieložný. Poločas tak skončil 2:2.

Do druhého poločasu nastoupil také místo Matěje Řepky Martin Šobr, jenž se po 7 minutách uvedl zbytečným faulem, kterým připravil pro domácí přímý kop. Ten dokázali hlavou proměnit na 3:2. Ani po této třetí brance domácích však naši kluci nesložili zbraně a využívali každou situaci k nebezpečným protiútokům. Velká škoda, že Martin Ptáček neproměnil gólovou přihrávku od Dana Kubece v situaci 3 na 1 a zbytečným zpracováváním o možnost vstřelit gól přišel. V 66.minutě zranil náš vybíhající brankář Jirka Gabriel nešťastně Petr Hromase, který musel být odvezen do nemocnice, kde mu ošetřili tržnou ránu na hlavě 7 stehy. Jeho start je tak v příštím utkání vyloučen. S ohledem na celkový stav našeho kádru je to velká ztráta, byť předpokládám jen na jedno utkání. Další velkou ztrátu pro nás ale znamená vyloučení Patrika Zuskina, jednoznačně oporu naší obrany, po 2 žlutých kartách. Do hry také musel naskočit místo zraněného Hromase ještě Jakub Bezděk a poměrně dobře a rychle se na levé straně dokázal přizpůsobit tempu hry. Po vyloučení Patrika Zuskina vyhlásila celá naše obrana den otevřených dveří a umožnila domácím vstřelit velmi laciné a jednoduché branky a to v 78. a 89.minutě, čili v úplném závěru utkání. Po předvedené hře a průběhu utkání je výše porážky pro nás nezasloužená, avšak tak, jako i v ostatních utkáních to našim soupeřům ulehčujeme vlastními chybami v obranné fázi.

Petr Pálka

Rubriky:

ROZPIS PODZIM 2016

Fotbalový nábor

Holky, kluci, čtěte:


TVCOM - video

DIVIZE B
DIVIZE B

Libišská Sokolovna 50let

FOTOGRAFIE                VIDEO

Libišská šála

Historické foto

Dnes je

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tělovýchovná jednota Sokol Libiš z.s.

Fotogalerie - Akce ženy

Podpora

Obec Libiš
Obec Libiš

 

Sponzoři

Reklama