Muži A: Libiš - Neratovice/Byškovice 1:1 (0:0) na penalty 1:4

7. kolo podzimní části odehrál náš divizní celek derby utkání na domácí půdě v této sestavě:

Gabriel – Hromas, Kolísek, Zuskin, Kalaš, - Křtěn, Prieložný, Škoda, Pořízek, Ptáček, - Kubec

Toto prestižní utkání zahájili poněkud lépe hosté – větším důrazem i aktivitou a vytvořili si i několik standardních situací, které ale naše obrana i s brankářem vždy dokázala vyřešit. Naši hru dle mého názoru velmi přibrzdila ztráta kapitána Jardy Škody, který utrpěl již ve 25.minutě svalové zranění a musel být vystřídán. Našim hráčům chyběla větší odvaha se pouštět přímočaře do obrany soupeře a největší příležitost při úniku dvojice Mach – Ptáček pokazil právě posledně jmenovaný špatným řešením. Byla to situace dva na jednoho a měla se vyřešit zakončením střelou na branku hostů. To byla naše největší příležitost prvního poločasu, poněvadž k dalším jsme se také díky houževnatosti soupeře prosazovali jen velmi ztěžka. Poločas tak skončil 0 : 0 , také díky bezchybné a důrazné hře našich stoperů, kteří byli včas na svých místech.

Do druhého poločasu jsme nastoupili i přes ztrátu Jardy Škody (doufejme, že to nebude na dlouho) s chutí vstřelit branku a zlepšili jsme se především v důrazu. Velmi odvážně a bojovně pracoval na našem hrotu Dan Kubec, který sváděl po celé utkání řadu soubojů se stopery hostů, většinou vítězně. Je velkou chybou, že se k němu nepřidali podobným způsobem další hráči, postrádal jsem to především u Jirky Křtěna, Martina Ptáčka a střídajícího Tomáše Macha a Martina Šobra. Bylo dobře, že naše středová řada hledala neustále Dana Kubece, který se dokázal probít přes obranu soupeře a ideálně nacentroval míč před branku Neratovic, kam si konečně odvážně naběhl Tomáš Mach a hlavou proměnil tuto přihrávku v 60.minutě ve vedení 1:0. Byla to velmi hezká fotbalová akce, založená Jirkou Křtěnem, která si zasloužila potlesk našich příznivců. Velká škoda, že jsme postupně ztráceli půdu pod nohama, ubrali jsme na pohybu i důrazu a umožnili soupeři dostávat se postupně do herní převahy. Tuto fázi naprosto nezvládla středová řada. Bohužel, někteří naši hráči si neuvědomují, že fotbal má 2 základní fáze a to obrannou (pokud nechci prohrát) a útočnou. Díky velkému podcenění obranné fáze (Křtěn, Mach a dále celá pravá strana obrany), jsme umožnili soupeři proniknout po jednoduché narážečce a přihrávce před naši branku zleva a přihrát na 1.tyč, kde stačilo hráči Neratovic jen míč tečovat za záda bezmocného Jirky Gabriela. Byla to velká škoda, poněvadž do konce utkání zbývalo jen 10 minut. Tyto už jsme dohráli bez obdržené branky, ale také bohužel bez odvahy poprat se o vítězný gól. Tyto příležitosti nevyužili Křtěn ani Mach ani Šobr a před tím ani Kubec, který ve střelecké pozici volí alibi přihrávku na nikoho, stejně jako Křtěn. Chybí odvaha se prosadit individuelně přes obránce soupeře, tak je přečíslit a vytvořit si lepší příležitost. Tuto kritiku musí hráči přijmou jako pozitivní, v opačném případě se neposuneme dopředu.

Penaltový rozstřel vyzněl jako velká naše ostuda, když z určených hráčů proměnil jen jeden a to Martin Šobr.

Petr Pálka

Rubriky:

ROZPIS PODZIM 2016

Fotbalový nábor

Holky, kluci, čtěte:


TVCOM - video

DIVIZE B
DIVIZE B

Libišská Sokolovna 50let

FOTOGRAFIE                VIDEO

Libišská šála

Historické foto

Dnes je

Sestavuji aktuální kalendář ...

Tělovýchovná jednota Sokol Libiš z.s.

Fotogalerie - Akce ženy

Podpora

Obec Libiš
Obec Libiš

 

Sponzoři

Reklama