Muži A: Neratovice - Libiš 1:2 np (0:1)

V 9. kole jsme hráli derby v Neratovicích, zvítězili jsme 3:0 na penalty, když utkání skončilo 1:1.
Od začátku obě mužstva hrála disciplinovaně, takticky, hrál se celkem slušný divizní fotbal. V prvním poločase domácí zahrozili z přímého kopu, střelu přes zeď Sova vyrazil na roh. My jsme měli několik střel v jedné akci, Škodova střela letěla nad bránu, střela Kabyla z dálky po teči skončila naším rohem. Před přestávkou jsme se dostali do vedení, domácí házeli aut u našeho vápna, přetažený míč vybojoval Dušek, dal přesnou přihrávku Petrovi, ten uvolnil Chlapce, jeho zakončení srazil domácí brankář, Chlapec odražený míč připravil před prázdnou branku Baratynskému a ten v pohodě otevřel skóre. Ve druhém poločase domácí gólman špatně vykopl a Chlapec z jedné vrátil z dálky míč směrem na prázdnou branku a o kousíček ji přestřelil. Domácí se vehementně snažili vyrovnat, po centru ze strany se jim to podařilo. My jsme mohli dostat skóre na naši stranu, Petr se uvolnil ve vápně a jeho šajtle orazítkovala tyč domácí branky! Deset minut před koncem dostal druhou žlutou a tím červenou Škoda. Domácí se dostali k jedné nepříjemné střele, kterou Kabyl vyhlavičkoval a naopak my jsme měli šanci utkání rozhodnout. Čadek se několikrát dostal přes domácí obranu, po jednom z centrů Kabyl vrátil míč směrem k Zuskinovi a ten hlavou těsně minul branku. Do konce se už nic nestalo a tak se šlo na penalty. Hned první Sova vyrazil,  Houžvička proměnil, domácí trefili tyč, Petr s přehledem 2:0, domácí zkusili dloubáček a Sova si na něj počkal a chytil. Následně Baratynskyy rozhodl o naší penaltové výhře v poměru 3.0.

Sova - Kolísek, Kabyl, Zuskin, Houžvička - Škoda, Chlapec, Bezděk, Baratynskyy - Dušek, Petr střídali Čadek, Kvída

Jiří Kabyl: Jsem rád, že derby navázalo na dvě předcházející, hrál se slušný fotbal, po utkání jsme si podali ruce a neobjevovali se žádné výstřelky. Svoje mužstvo chválím, kluci odehráli všechny zápasy zodpovědně, tento nebyl výjimkou. Minule jsme trefili tři břevna, dnes pro změnu tyč, já jsem přesvědčený, že kluci si za svoje úsilí zaslouží, aby skončilo období tyčí, břeven a že jim fotbal ukáže ještě přívětivější tvář. Dnes se v našem dresu poprvé objevil brankář Sova a působil dojmem, že s námi hraje dlouho, Jungr vzhledem ke zranění nemohl nastoupit, přesto se radou podílel na chycených penaltách. Před zápasem jsme si řekli, že si zápas bez stresu jdeme užít a jdeme ho vyhrát. Podařilo se nám to na penalty, a ten příjemný pocit jsme si užili v jedné nedaleké hospůdce, kde jsme se pochválili u dvou piv. Klukům jsem hned poděkoval, mají moji úctu.