Mladší přípravka A: pozvánka a rozlosování PJ BUSINESS CUP IV.

Místo konání: fotbalový areál TJ Tatran Rako Rakovník

Věková kategorie: hráči -  ročník 2005 a mladší; hráčky – ročník 2004 a mladší

Maximální počet týmů: 6 mužstev

Startovné : 1500,- Kč – placeno na místě

Systém turnaje:

Družstva budou hrát systémem každý s každým. Za vítězství získá tým 3 body, za remízu 1 bod a za prohru žádný.

O konečném pořadí v základní skupině budou rozhodovat tato kritéria:

1. Počet získaných bodů
  2. Výsledek vzájemného utkání
  3. Rozdíl skóre
  4. Los

Hrací systém:

Utkání jsou hrána na 3 hřištích systémem pět hráčů v poli a jeden brankář (5+1). Střídání probíhá hokejovým způsobem v místě tomu určeném. Hrací doba je 1 x 20 minut. Přestávka mezi zápasy trvá 15 minut.

Pravidla:

Hrací plochou je hřiště o rozměrech 20 x 40 m, jejichž postranní čáry jsou vymezeny metami.

Pokutové území je vymezeno pomyslnou čárou ve vzdálenosti 5,5m, od brankových čar „minihřišť, přes celou šířku „minihřiště“ a na postranních čárách, barevně odlišenými metami, nebo i přídavnými metami či praporky ve vzdálenosti 0,75-1m od čáry „minihřiště“.

Branky mají rozměr 2 x 5 metru a jsou umístěny uprostřed brankových čar.

Pokutový kop se zahrává ze vzdálenosti 7 metrů.

Utkání nelze zahájit bez brankáře. Gólman musí být barevně rozlišen.

Hráči musí být před i po celou dobu střetnutí řádně ustrojeni a dodržovat předepsanou výstroj (není dovoleno hrát s kopačkami s vyměnitelnými kolíky, hráči musí mít chrániče holení).

Pokud je zahrána “malá domů“nohou, brankář ji nesmí chytit rukama. Pokud brankář chytí rukou „malou domů“ od svého spoluhráče, bude tým potrestán nepřímým volným kopem z hranice PÚ na vertikální linii přestupku.

Brankář musí po jakémkoliv chycení míče dát míč do 6 vteřin na zem, nebo rozehrát. Pokud by dle rozhodčího držel brankař míč v rukou déle, vyžádá si rozhodčí míč a podá jej druhému týmu na půlku hřiště. Míč musí být podán volnému hráči, tak aby ho nedostal do zjevné nevýhody.

Odehraje-li brankář ze svého pokutového území mimo něj míč nohou, musí jím zahraný míč dopadnout na vlastní polovinu „malého hřiště“, nebo se míče musí dotknout na vlastní polovině jiný hráč dříve, než míč přejde půlící čáru. Porušení pravidla je trestáno nepřímým volným kopem z pomyslné půlící čáry v místě, kde ji míč přešel. Rozhodčí může uplatnit pravidlo o ponechání výhody ve hře soupeři. V rozehrání míče rukou není brankář omezen.

Utkání se hrají s míči velikosti „3“ nebo „4“ odlehčené ( max. 290g)

V utkáních neplatí ofsajd.

Auty se vhazují.

Při provádění volných kopů musí stát hráči soupeře minimálně 4 metry od místa, ze kterého se provádí volný kop (platí i v případě rohů).

Rozhodčí: zajistí pořadatel

Zdravotník: zajistí pořadatel

Pitný režim: zajistí pořadatel (6 x 1.5 l)

Občerstvení: bufet v areálu

Ceny: ceny obdrží všechny družstva, dále pak nejlepší hráč a brankář

Kontakt: Marek Pavlík – marekpavlik73@gmail.com; 739055048