Stolní tenis: IV. ročník - výsledky

V sobotu 28.prosince 2013 se od časných ranních hodin uskutečnil již čtvrtý ročník turnaje ve stolním tenise v libišské sokolovně. Organizátorský tandem Mroz, Škrna připravil ke hře pět stolů a zajistil opět velmi zkušený dohled nad turnajem rozhodčími Čekalem a Křižanem. Překvapením pak byla účast hráčů a hráček z nedaleké Prahy, kteří kvalitu turnaje posunuli za hranici našeho okresu. Dvouher mužů se zúčastnilo 35 hráčů, dvouher žen pak 24 hráček. Základní část kategorie mužů se odehrála v pěti skupinách po sedmi účastnících, přičemž do osmifinále postoupili vždy první tři ve skupině a doplnil je nejlepší čtvrtý napříč všemi skupinami. Vyřazovacím způsobem se pak turnaj zakončil finálovým utkáním a utkáním o třetí místo. Podobně se hrálo i v kategorii žen, skupiny však byly čtyři po šesti účastnících. Do osmifinále pak postoupily nejlepší čtyři hráčky.

Ač nám hráči a hráčky z Prahy po celý turnaj ukazovali svou kvalitu a chuť na celková vítězství v obou kategoriích, zůstaly trofeje domácím. Vítězem kategorie dvouher mužů pro rok 2013 se stal libišák Jiří Kafka, který ve finále porazil dalšího domácího borce Martina Šebka. V souboji o třetí místo pak byl úspěšnější hráč Šťastný z Prahy, který zdolal našeho Tabáčka. V kategorii žen došlo k obhajobě, titul si opět po roce vybojovala libišačka Pavla Ryšlavá, která ve finále porazila paní Michálkovou. V boji o třetí místo byla úspěšnější paní Kafková z Prahy, která zvítězila nad další domácí hráčkou Janou Vránovou.

Vyhlášení se ujal Roman Mroz, který předal poháry a dárky od sponzorů třem nejlepším v každé kategorii, vyjádřil spokojenost s celým turnajem a poděkoval všem startujícím za perfektní výkon po celý den. Věřme, že jeho přání setkat se v libišské sokolovně opět za rok, se naplní. Sportovní část dne se pak změnila ve společenskou zábavu v místní hospodě, kde hráči a hráčky už ve společné kategorii tance a veselí podali opět velmi kvalitní výkony.