Muži A: Libiš - Toužim 2:0

Mistrovské utkání divize B

16.kolo sobota 9.3.2013 10:15 Libiš - Toužim 2:0 (0:0)

Bičanik, Špička (P)

V sobotu ráno jsme začali jarní část sezóny mistrovským utkáním proti Toužimi, zvítězili jsme 2:0 (0:0).

Utkání jsme začali náporem, centr Špičky proletěl až na zadní tyč hostující branky, brankář ale stihl zasáhnout a vyrazil míč na roh. Na těžkém terénu se moc šancí nerodilo, hosté měli po našem špatném odkopu také příležitost, stejně jako jeden závar ale nevyužili. My jsme měli šanci po přihrávce Čadka, ale Bičanik přestřelil, Matouškovu ránu opět vyrazil gólman na roh. Posledních deset minut první půle měli více ze hry hosté. Po přestávce jsme si šance už připravili jen my, Palej obešel obránce i brankáře, ale dostal se do úhlu a vybojoval roh. Po jeho odvrácení se dostal míč ke Špičkovi a jeho centr proměnil ve vedoucí gól Bičanik. O chvíli později přišel zbytečný zákrok jednoho z hráčů soupeře a po odehrání míče trefil Kabyla do kolene a dostal rovnou červenou, náš hráč zkusil hrát, ale po několika minutách musel střídat. Deset minut před koncem se uvolnil ve vápně Palej, hostující obránce ho podrazil a nařízenou penaltu proměnil s přehledem Špička.

Pak už se utkání pouze dohrávalo a my jsme si připsali důležité tři body.

Šídlo - Kabyl, Čadek, Zuskin , Trojan - Kubeš, Janík, Špička, Palej- Matoušek, Bičanik střídali Škoda, Šmíd, Vejvoda

Jiří Kabyl: "Na tomto terénu to bylo o vůli, musím naše hráče pochválit, nechali na hřišti duši a šli za vítězstvím. Jsme spokojeni, dnes jsme měli k dispozici 20 hráčů, dva se ani nepřevlíkli do dresu, ale bylo vidět, že zápasem žili úplně všichni. V dalších zápasech budou dostávat šanci i další hráči, věřím,že všichni mají dostatečnou kvalitu na divizi.Ještě jednou musím vyzdvihnout morálku našeho týmu, bez ohledu na terén nevypustili ani jeden souboj, ani jednu situaci."