Áčko: Libiš - Úvaly 2:1

V sobotu 16.6. se na našem hřišti slavilo 80 let kopané v Libiši. Po ranním utkání žáků nastoupila stará garda Libiše proti Amfoře. Počasí bylo skvělé, tak se na náš stadion dostavilo přes tisíc diváků, osobnosti jako Terza Kostková, Petr Novotný, Petr Salava, Tonda Panenka, Láďa Vízek, Standa Hložek, Jirka Hrdina, Vašo Patejdl, Lešek Semelka a mnoho dalších zaručovali dobrou zábavu. Amfora zvítězila 9:7, po utkání se losovali velmi zajímavé ceny včetně 106cm televize, losování moderoval Petr Salava a byla to hezká tečka za příjemným dopolednem. Následně nastoupilo naše A mužstvo k poslednímu mistrovskému utkání proti mužstvu Úval, které bylo v tabulce na 4.místě. Naši hráči se účastnili dopoledních oslav a bylo vidět, že úmorné vedro nám sebralo část sil. Soupeř se lépe pohyboval, byl velmi kvalitní v kombinaci a po jedné velice pohledné akci se dostal do vedení. Naši hráči bojovali se soupeřem, ale i s únavou, přesto se nám ještě v prvním poločase podařilo skóre otočit. Nejdřív se prosadil zblízka Jirásek po vyražené střele Špičky, o chvíli později své sólo zkušeně proměnil Pochman. Druhý poločas jsme se zatáhli a velmi dobře hrající Úvaly jsme ubránili, sami jsme mohli po úniku Petra Slavíčka zvýšit své vedení, ale brankář hostí vyběhl a perfektním zákrokem naši šanci zmařil. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce a pak jsme se mohli naplno věnovat aktivně oslavám. Poctivý výkon na hřišti jsme doplnili poctivým výkonem až do ranních hodin, česnečka k snídani byla touženým zakončením pro spoustu nočních bojovníků....

Šídlo - Kabyl, Janík, Trojan, Zuskin - Špička, Novák Mich., Pochman, Matoušek - Bičanik, Jirásek střídali P.Slavíček, J.Slavíček, Mitáš

Václav Havel: Děkuji klukům, v hektické atmosféře oslav jsme se přes únavu a složité možnosti se koncentrovat na samotné utkání, prali o výsledek do poslední minuty, zvítězili jsme, skončili jsme pátí a jsme spokojeni. Děkujeme i velkému počtu diváků, kteří zůstali po Amfoře. V úterý máme poslední trénink, pak už zasloužená fotbalová dovolená. Za mužstvo děkuji všem, kteří se podíleli a podílejí na úspěšném účinkování našeho oddílu ve všech kategoiích.