Mladší žáci: Byšice - Libiš 1:3 (1:0)

Vítězství v zápase s Byšicemi na jejich horké půdě se stalo vítězstvím, které nebylo vůbec hladké, jak by se mohlo zdát. Soupeř i přes své oslabení omezeným počtem hráčů, kdy neměl nikoho na střídání, a také dlouhodobě zraněným kapitánem, odehrál výborný první poločas, kdy nás porazil 1:0. Jejich skvělý Tafík v bráně a vynikající Kelme, na kterého neplatil ani náš pokus o osobku, společně tvrdili hru takovým způsobem, že jsme nebyli schopni se gólově prosadit, a to šance byly. Přestávku jsme oproti soupeři strávili na hřišti, aby kluci moc nevychladli (kluci ani nepoužili oblíbený kýbl, který domácí připravili), pár hráčům se daly individuální instrukce, o kterých jiní nevěděli, a především jsme věřili, že hosté musejí fyzicky odpadnout. Obrana se stáhla na dva (dvojice Buzek Tomáš, Hanžlík Martin odehrála druhý poločas na jedničku a vlastně celý zápas bez střídání ve velkém tempu), Hrubý Vašek tím dostal více volnosti, aniž by o tom věděl, a navázal na sebe na levé straně více než jednoho hráče soupeře, nám se uvolnil střed a začali jsme tam zlobit. Zahušťovali jsme prostor a rozhodovaly osobní souboje. Záložníci začali konečně komunikovat s útočníky, jmenovitě Lukeš Lars, Horáček Jarda, Havlík Ondra, David Chládek, hra se roztáhla do stran, především díky pravé záloze, a přišlo vyrovnání, na jejímž konci stal Havlík Ondra, který našel volné místo pod Tafíkem (nad ním a vedle něj v tak malých branách, jaký tam mají, ani moc není). Kluci se zvedli, do útoku dostal příležitost Hanžlík Tomáš, který tam udělal velký kus práce. Začaly se nám dařit standardky, soupeř dělal chyby v obraně, na 2:1 zvýšil Lukeš Lars. Dlouho jsme drželi tento stav, měli jsme při šancích Byšic i štěstí, náš gólman Minařík Honza se chytil a skvělými zákroky, především svými výběhy a postřehu na místě, uhájil čisté konto ve druhé půlce. Před koncem jsme přidali Chládkem Davidem třetí gól a radovali se ze zisku všech bodů. Do hry se dostali i další střídající hráči Matějka Láďa a Kletečka Tomáš, který byl v prvním poločase hodně vidět. Děkuji celému týmu za výborný výkon a našim věrným fanouškům za podporu. Mít kluci chuť hrát i na turnaji v Lobko, děly by se tam věci. Čtvrtek trénink, všem kteří stále nemají míč pod kontrolou v běhu – běhejte s míčem kdekoli a načemkoli a v neděli od 14:00 přivítáme v derby Neratovice. Ivo Havlík