Áčko: Libiš - Štětí 1:4 (příprava na mělnickém hřišti)

V sobotu jme odehráli druhé přípravné utkání na umělce v Mělníku proti Štětí, prohráli jsme 1:4. Od začátku zápasu bylo vidět, že náš soupeř se na umělce výrazně lépe pohybuje, my jsme klouzali a tím jsme ztráceli často míč, přesto jsme se dostali do vedení po brance Kabyla. V době, kdy to vypadalo, že jsme se začali soupeři vyrovnávat, jsme obdrželi vyrovnávací gól. Ve 33.min. bylo utkání přerušeno, nenápadný souboj dvou hráčů skončil nezaviněnou srážkou s otcem našeho hráče, který upadl a udeřil se do hlavy. Masér a další naši hráči mu uvolnili zapadlý jazyk s pomocí praporku, masér i za cenu pokousání. Během několika okamžiků přijela záchranka a poskytla odbornou pomoc včetně odvozu do nemocnice. V této atmosféře se dohrával poločas a my jsme obdrželi druhý gól. Pak jsme měli sérii šancí, které jsme neproměnili, naopak soupeř přidal třetí branku. V poslední minutě nám nebyla uznána branka, věnovali jsme se více diskuzi než hře, Štětí rychle rozehrálo a upravílo skóre na 1:4. V sestavě se vystřídalo všech šestnáct hráčů.

Václav Havel : Štětí na tomto hřišti trénuje 3krát týdně, my jsme na velkém hřišti byli předtím jen při přáteláku s Brandýsem. Opticky to vypadalo, že máme o hodně horší obutí, klouzali jsme, soupeř takřka vůbec. V týdnu jsme absolvovali soustředění v Mozolově, zápas byl příjemným zpestřením přípravy. Teď nás čeká ještě rychlostní vytrvalost a postupně se začneme věnovat herní přípravě, zatím jsme na velkém hřišti neměli ani jeden trénink, na to je ale čas. Zatím příprava přes strašidelné mrazy probíhá dle plánu, v tomto období i porážka může být přínosem.