ÁČKO: TJ Sokol Libiš - Tatran Sedlčany 3:2 (1:0)

V sobotu 13.8. zahájilo naše A-mužstvo novou sezónu domácím vítězstvím 3:2(1:0) nad nováčkem soutěže ze Sedlčan. Měli jsme výborný vstup do utkání, za prvních 25 minut mohlo na ukazateli svítit skóre 3:0, měli jsme několik šancí, Bičanikovu hlavičku zastavila tyč, několikrát se vyznamenal brankář hostí, po rohu Špičky vstřelil úvodní branku Zuskin. V první půli se hosté dostávali k naší brance sporadicky, my jsme byli pořád nebezpeční. Do druhého poločasu nastoupily Sedlčany daleko odvážněji, ale v 54.minutě je po akci Pražák-Jirásek- Pochman zaskočil posledně jmenovaný a krásnou střelou nedal brankáři hostí šanci a zvýšil vedení na 2:0. Asi každý si představoval, že dojdeme k snadnému vítězství, ale opak byl pravdou. Hosté v následující minutě šťastnou brankou snížili a začala čtvrthodinka, kdy byli lepší. Po krásné akci a přihrávce z křídla na vápno proti noze vyrovnali, o několik minut později měli další šanci, když střelu z úrovně penalty obětavým zákrokem srazil Novák, v této fázi utkání diktovali tempo hosté. Pak jsme se do utkání vrátili, Jiráskova střela šla těsně vedle, Bičanikovu příležitost vychytal opět gólman. Paradoxně hostující brankář byl u zrodu vítězné branky, jeho špatný výkop posunul Jirásek na Bičanika, ten udělal brankáři kličku a do prázdné branky rozhodl. Celkově mělo utkání velice dobrou úroveň, zasloužila se o to obě mužstva. Hosté, kteří mají v sestavě spoustu hráčů ročník 91 a 92, se předvedli jako technické a běhavé mužstvo.

Kratochvíl - Novák, Trojan, Janík, Zuskin - Špička, Slezák, Bičanik, Pražák -Jirásek , Pochman, střídali Hityk, Mitáš

Václav Havel : Pro nezaujatého diváka to byl určitě zajímavý zápas, na začátku jsme mohli vést o tři čtyři branky, třicet minut jsme byli jasně lepší, od stavu 2:0 byli zase lepší hosté a chybělo málo a mohli jsme dokonce prohrávat, v závěru jsme opět měli šance a mohli jsme přidat další branky. Představili jsme čtyři nové hráče a ukazuje se, že mohou být posilami.